Studia w Poznaniu – na jakie kierunki warto postawić?

Studia w Poznaniu – na jakie kierunki warto postawić?

W tym roku musisz wybrać kierunek studiów? Nie wiesz jakie studia wybrać? Zastanawiasz się, jakie studia wybrać, aby potem dobrze zarabiać? Wybór może być trudny, ponieważ jest wiele kierunków oferowanych przez różne poznańskie uczelnie. Na szczęście natrafiłeś na nasz artykuł. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik prezentujący najbardziej przyszłościowe kierunki studiów. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego, warto studiować w Poznaniu?

Jeśli szukasz atrakcyjnego miasta do studiowania, to miasto Poznań jest strzałem w dziesiątkę. Tutaj jest wszędzie blisko. W tym mieście bardzo dobrze się żyje, o czym świadczy rosnąca liczby mieszkańców. Miasto dba o rozwiniętą infrastrukturę. W tym mieście mamy do dyspozycji aż 25 uczelni, które oferują łącznie 230 kierunków nauczania. Studiując tutaj, znajdziesz dobrze wyposażone akademiki, biblioteki czy kampusy. Na wyróżnienie zasługuje również oferta kulturalna, która jest większa niż w innych dużych polskich miastach.

Prezydent dba również o to by studenci dobrze się czuli, dlatego miasto oferuje nowoczesne kampusy znajdujące się na terenach UAM i Politechniki, dwa jeziora, kampusy Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM oraz dużo obszarów zielonych. Z uwagi na wciąż trwającą pandemię wywołaną Covid-19 uczelnie wprowadziły jeszcze więcej działań promocyjnych i rekrutacyjnych, które znajdują się w sieci.

Jakie kierunki warto wybrać?

Maturzyści interesują się wieloma kierunkami, w tym humanistycznymi tj. prawo, pedagogika i filologia. Jednak postęp technologiczny powoduje, że rośnie zapotrzebowanie na specjalistów po kierunkach technicznych i matematyczno-przyrodniczych. Z tego względu maturzyści coraz częściej reagują na te sygnały, o czym świadczy rosnące zainteresowanie kierunkami ścisłymi na przykład, które są oferowane na Politechnice Poznańskiej. Obecnie najbardziej oblegana jest informatyka, biotechnologia, robotyka i automatyka oraz budownictwo.

Z roku na rok nauki ścisłe mają coraz większą popularność, ponieważ umożliwiają młodym ludziom zdobyć nie tylko wiedzę, ale pokazują praktyczną stronę kształcenia. Maturzyści, którzy wybrali w tym roku Politechnikę Poznańską jednoznacznie, zaznaczają, że po takich kierunkach można znaleźć dobrą pracę.

Gwarancję znalezienia pracy po studiach ścisłych potwierdzają publikacje oraz badania. Warto zwrócić między innymi na artykuł, który jest dostępny pod adresem: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Co-studiowac-w-Poznaniu-Przyszlosciowe-kierunki-8188982.html. Czytając takie publikacje, można przekonać się, że edukacja idzie w inną stronę. Rynek pracy szuka osób po ścisłych kierunkach.

Studia humanistyczne w Poznaniu

Studia humanistyczne pozwalają absolwentom w późniejszym czasie odgrywać rolę w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym naszego kraju. Uczelnie humanistyczne umożliwiają studentom zapoznać się z wiedzą, która spotykana jest na kierunkach tj. politologia, stosunki, stosunki międzynarodowe, socjologię i kulturoznawstwo. Od wielu lat na stałym poziomie popularności cieszą się kierunki filologiczne.

You may also like

Ciągniki rolnicze z ładowaczem – co warto o nich wiedzieć?

Ciągniki rolnicze z ładowaczem – co warto o nich wiedzieć?

Rolnictwo staje w obliczu licznych wyzwań, a jednym z kluczowych elementów skutecznego prowadzenia gospodarstwa jest wybór odpowiedniego sprzętu. W tym...

Czy nowoczesne kurniki sprawiają, że ptaki są szczęśliwsze?

Czy nowoczesne kurniki sprawiają, że ptaki są szczęśliwsze?

Ostatnio coraz więcej hodowców drobiu w Polsce zwraca uwagę na dobrostan ptaków w swoich kurnikach. Wiele osób zadaje sobie pytanie,...

Skup zboża w Głogowie – Kluczowy element lokalnej gospodarki rolniczej

Skup zboża w Głogowie – Kluczowy element lokalnej gospodarki rolniczej

W małym, ale pełnym życia mieście Głogów, rolnictwo odgrywa kluczową rolę w lokalnej gospodarce. Znajduje się tu jeden z najważniejszych...

Jak wybrać nawigację do ciągnika?

Jak wybrać nawigację do ciągnika?

Ciągnik to maszyna, która towarzyszy rolnikom nawigacja w ich codziennych obowiązkach. Współcześnie, coraz więcej rolników decyduje się na wyposażenie swoich...

Back to Top