Skąd zdobyć pieniądze na własny biznes?

Skąd zdobyć pieniądze na własny biznes?

Otwarcie własnej firmy to ogromne wyzwanie. Analiza rynku, stworzenie biznesplanu, obmyślenie całej strategii wiążą się z dużą dawką stresu, nieprzespanych nocy i ogromnego wkładu pracy. Dobrze opracowany pomysł na interes to nie wszystko. Podstawą jest oczywiście inwestycja, na którą stać nie każdego małego przedsiębiorcę. Co zrobić, kiedy mamy biznesowego asa w rękawie, ale brak środków do zrealizowania koncepcji?

Kredyt na firmę – jak otrzymać?

Jedną z najczęściej obieranych opcji na zdobycie dodatkowej gotówki na inwestycję jest kredyt. Początkujący przedsiębiorca ma możliwość uzyskania środków dzięki kredytowi gotówkowemu, wydawanemu na osobę fizyczną. Wnioskowanie o kredyt gotówkowy na działalność gospodarczą wiąże się z licznymi formalnościami, dlatego najlepiej udać się w tym celu do stacjonarnego oddziału banku.

Wybór banku natomiast powinien zostać poprzedzony analizą ofert, której można dokonać dzięki dostępnej online porównywarce. Podstawowymi kryteriami wyboru danej placówki powinny być: całkowity koszt kredytu, maksymalny okres kredytowania, forma zabezpieczenia kredytu oraz czy wymagany jest wkład własny.

Historia kredytowa a zgoda na otrzymanie kredytu

Niezależnie od tego, jaki bank wybierzemy, bardzo istotne jest posiadanie historii kredytowej. Pomaga ona ocenić zdolność finansową zainteresowanego. Warto więc dowiedzieć się, jak stworzyć historię kredytową, by zwiększyć swoje szanse na otrzymanie zgody na kredyt gotówkowy. Historia kredytowa to raport zawierający wszystkie dane na temat aktualnych i już spłaconych zobowiązań.

Pieniądze na firmę – dotacje unijne

O takie wsparcie pieniężne mogą ubiegać się osoby fizyczne, które mają zamiar założyć swoją działalność gospodarczą. Dotacje unijne to idealne rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców, którzy zaliczają się do grona osób niepełnosprawnych, bezrobotnych, zamieszkujących tereny wiejskie czy kobiet po urlopie macierzyńskim. Aby uzyskać pomoc finansową od Unii Europejskiej, należy mieć dokładnie opracowany biznesplan, a następnie znaleźć projekt, który będzie odpowiedni dla danej działalności, prowadzony w regionie zainteresowanego.

Co po otrzymaniu dotacji unijnej?

Przyznanie wsparcia przez Unię Europejską wiąże się z obowiązkiem zastosowania się do umowy, której podstawą jest przeznaczanie środków na określony cel. Składając wniosek o dotację, należy dokładnie wykazać, na co przeznaczane będą pieniądze. Niezastosowanie się do wcześniej uzgodnionych inwestycji skutkuje koniecznością zwrotu dotacji. Konieczne jest także rozliczenie projektu, którego termin przypada zazwyczaj na 30 dni od daty wykorzystania przyznanych środków. Ostatnim etapem jest wniosek o płatność końcową. Powoduje on całkowite rozliczenie projektu oraz wizytę kontrolującą poprawność jego wykonania i prawidłowość wydania pieniędzy unijnych.

Aniołowie biznesu – wsparcie dla małych i średnich firm

Aniołami biznesu określa się osoby prywatne, które chcą wspomóc finansowo małe i średnie przedsiębiorstwa, wykazujące duży potencjał na rozwój. Wykorzystują one swoją wiedzę i doświadczenie, aby wpierać swoich podopiecznych także pod względem merytorycznym. Aniołami biznesu zostają majętni obywatele, najczęściej przedsiębiorcy na emeryturze lub menadżerowie wysokich szczebli. Na ich wsparcie mogą liczyć firmy działające w branżach telekomunikacyjnych, tworzących nowe technologie.

You may also like

Ciągniki rolnicze z ładowaczem – co warto o nich wiedzieć?

Ciągniki rolnicze z ładowaczem – co warto o nich wiedzieć?

Rolnictwo staje w obliczu licznych wyzwań, a jednym z kluczowych elementów skutecznego prowadzenia gospodarstwa jest wybór odpowiedniego sprzętu. W tym...

Czy nowoczesne kurniki sprawiają, że ptaki są szczęśliwsze?

Czy nowoczesne kurniki sprawiają, że ptaki są szczęśliwsze?

Ostatnio coraz więcej hodowców drobiu w Polsce zwraca uwagę na dobrostan ptaków w swoich kurnikach. Wiele osób zadaje sobie pytanie,...

Skup zboża w Głogowie – Kluczowy element lokalnej gospodarki rolniczej

Skup zboża w Głogowie – Kluczowy element lokalnej gospodarki rolniczej

W małym, ale pełnym życia mieście Głogów, rolnictwo odgrywa kluczową rolę w lokalnej gospodarce. Znajduje się tu jeden z najważniejszych...

Jak wybrać nawigację do ciągnika?

Jak wybrać nawigację do ciągnika?

Ciągnik to maszyna, która towarzyszy rolnikom nawigacja w ich codziennych obowiązkach. Współcześnie, coraz więcej rolników decyduje się na wyposażenie swoich...

Back to Top