Karty kredytowe jako narzędzie pomocy w biznesie

Karty kredytowe jako narzędzie pomocy w biznesie

O tym, jak trudne i skomplikowane może okazać się prowadzenie firmy, nie trzeba przekonywać żadnego przedsiębiorcy. Czasami może zdarzyć się tak, że jakiś kontrahent nie zapłaci nam na czas czy niespodziewany remont naszego lokalu usługowego poważnie zachwieje naszym skrupulatnie wykalkulowanym budżetem. Co należy zrobić w takich sytuacjach, jeśli zależy nam na utrzymaniu ciągłości biznesu? Przede wszystkim nie możemy sobie pozwolić na żadne przestoje czy brak wypłat dla pracowników, więc konieczne będzie jak najszybsze pokrycie wszystkich nadprogramowych kosztów. Spora część przedsiębiorców w takich sytuacjach zdecyduje się na kredyt gotówkowy. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż może zapewni nam konieczne środki, może jednak znacznie obciążyć nas finansowo. Czy jest jakaś alternatywna droga pozyskania dodatkowych funduszy? Oczywiście. Jest nią… zwyczajna karta kredytowa.

Karta kredytowa – do czego przyda się w Twojej firmie?

Karta kredytowa – ten niepozorny kawałek plastiku często nie kojarzy nam się zbyt dobrze. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ jeśli korzystamy z niego z głową, może się okazać bardzo cennym narzędziem, służącym nam chociażby do utrzymania ciągłości biznesu w sytuacjach takich, jak te opisane we wstępie. Dlaczego karta kredytowa może się okazać cennym sojusznikiem?

Wynika to z tak zwanego okresu bezodsetkowego. Jest to przeważnie od kilku do kilkudziesięciu dni, kiedy używanie karty kredytowej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Innymi słowy, jeśli zapłacimy kartą na przykład kwotę trzystu złotych, przez jakiś czas będziemy dłużni bankowi trzysta złotych i ani grosza więcej. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie w porównaniu z tradycyjnym kredytem gotówkowym, ponieważ jeśli się na niego zdecydujemy, odsetki będziemy musieli opłacić wraz z ratą.

Karta kredytowa na okoliczność niespodziewanych wydatków w biznesie i inwestycji

Korzystając z okresu bezodsetkowego, możemy wywalczyć zdecydowanie więcej niż jedynie zabezpieczenie naszego przedsiębiorstwa. Ten mechanizm może nam nawet posłużyć do niewielkich inwestycji, pod warunkiem, że użyjemy go wystarczająco rozsądnie.

Weźmy pod lupę taki przykład – pan Kowalski prowadzi firmę budowlaną. Jego kontrahent zwleka z opłaceniem usługi, którą wykonał pan Kowalski, więc nie dysponuje on wolnymi środkami finansowymi na ten moment. W międzyczasie firma pana Kowalskiego wygrała przetarg na kolejne zlecenie, do którego będzie potrzebny konkretny rodzaj sprzętu, którego akurat pan Kowalski nie posiada. Dzięki środkom, jakie zapewni mu jego firmowa karta kredytowa, może pozwolić sobie na zakup tego sprzętu i na uregulowanie płatności od razu, gdy dostanie wypłatę od wcześniejszego zleceniodawcy. Jest to oczywiście tylko przykład, jednak dosyć dobrze obrazuje sedno sprawy – karta kredytowa jest ważnym sojusznikiem, jeśli zależy nam na regularnych wypłatach dla pracowników oraz ciągłości naszego biznesu.

Warto pamiętać, że karty kredytowe często posiadają inne, ciekawe funkcjonalności, które mogą pomóc nam prowadzić nasz biznes. O wielu z nich można przeczytać pod tym linkiem: https://www.24info-neti.com/pl/biznes/karty-kredytowe.html.

You may also like

Ciągniki rolnicze z ładowaczem – co warto o nich wiedzieć?

Ciągniki rolnicze z ładowaczem – co warto o nich wiedzieć?

Rolnictwo staje w obliczu licznych wyzwań, a jednym z kluczowych elementów skutecznego prowadzenia gospodarstwa jest wybór odpowiedniego sprzętu. W tym...

Czy nowoczesne kurniki sprawiają, że ptaki są szczęśliwsze?

Czy nowoczesne kurniki sprawiają, że ptaki są szczęśliwsze?

Ostatnio coraz więcej hodowców drobiu w Polsce zwraca uwagę na dobrostan ptaków w swoich kurnikach. Wiele osób zadaje sobie pytanie,...

Skup zboża w Głogowie – Kluczowy element lokalnej gospodarki rolniczej

Skup zboża w Głogowie – Kluczowy element lokalnej gospodarki rolniczej

W małym, ale pełnym życia mieście Głogów, rolnictwo odgrywa kluczową rolę w lokalnej gospodarce. Znajduje się tu jeden z najważniejszych...

Jak wybrać nawigację do ciągnika?

Jak wybrać nawigację do ciągnika?

Ciągnik to maszyna, która towarzyszy rolnikom nawigacja w ich codziennych obowiązkach. Współcześnie, coraz więcej rolników decyduje się na wyposażenie swoich...

Back to Top