Rękawice robocze do zadań specjalnych – co może zaoferować nam sklep BHP?

Rękawice robocze do zadań specjalnych – co może zaoferować nam sklep BHP?

Sklep BHP zazwyczaj jest wyposażony w wiele różnych rodzajów i kategorii rękawic roboczych, które mogą znaleźć swoje zastosowanie w różnych zakładach pracy. Poza najbardziej typowymi rękawicami z lateksu czy z dzianiny, znajdziemy tam wiele różnych rozwiązań, które są przeznaczone do pracy w najtrudniejszych warunkach. Jakie rękawice do zadań specjalnych można znaleźć w dobrym sklepie BHP?


Sklep BHP i kategorie rękawic roboczych

Podstawą w ocenie wytrzymałości rękawic do pracy ze sklepu BHP stanowią ich kategorie. Każda z nich określa, przed jakimi zagrożeniami powinny chronić rękawice. W tym kontekście wyróżniamy trzy kategorie, oznaczone odpowiednimi cyframi. Im wyższa cyfra widniejąca przy kategorii, tym bardziej odporne będą rękawice. Przed czym może uchronić użytkownika każda z kategorii?

  • Pierwsza kategoria – uszkodzenia naskórka, temperatura do 500 stopni, słabe środki chemiczne
  • Druga kategoria – temperatura do 1000 stopni, temperatura poniżej zera, mocniejsza chemia
  • Trzecia kategoria – porażenie prądem elektrycznym i substancje toksyczne

Jakie rękawice ze sklepu BHP nadadzą się do najcięższych prac?

Trudno jest stwierdzić jednoznacznie, jaki typ rękawic roboczych będzie najbardziej odpowiedni.  W dużej mierze zależy to od typu wykonywanej pracy. Jednakże, jest wiele różnych rodzajów rękawic, które mogą zostać użyte przy najcięższych pracach i do wyjątkowo specyficznych zastosowań. Co w tym zakresie oferuje sklep BHP?

  • rękawice do pracy antywstrząsowe – podczas korzystania z niektórych ciężkich narzędzi, takich jak młoty, drążarki czy ubijarki, generuje się bardzo duża liczba drgań, która po jakimś czasie może być niekomfortowa lub nawet bolesna dla ich użytkownika. Przed takimi sytuacjami powinny uchronić rękawice antywibracyjne – ich użycie znacznie ograniczy wpływ drgań na dłonie pracownika.
  • rękawice spawalnicze – najczęściej sięgają praktycznie do łokcia i są wykonane ze skóry koziej, bydlęcej lub cielęcej. Są przystosowane do ochrony użytkownika spawarki nie tylko przed wysokimi temperaturami, ale także przed rozpryskami rozżarzonego metalu czy iskrami.
  • rękawice antyprzecięciowe – stosuje się je w wielu różnych miejscach i branżach. Ich największą zaletą, jak zresztą wskazuje sama ich nazwa, jest fakt, że trudno jest je przeciąć. Dzięki temu z powodzeniem odnajdują się na halach produkcyjnych czy przy obróbce metali.
  • rękawice termoodporne – podobnie jak rękawice spawalnicze, ten produkt ze sklepu BHP jest w stanie zapewnić użytkownikowi ochronę przed ogniem i wysokimi temperaturami.

You may also like

Jak działa biostymulator na zboża i w jaki sposób wpływa na plony?

Jak działa biostymulator na zboża i w jaki sposób wpływa na plony?

Współczesne wyzwania rolnictwa wymagają innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą na efektywne zwiększenie plonów. Jednym z takich nowatorskich podejść jest stosowanie biostymulatorów...

Czym są prasy ślimakowe do rzepaku?

Czym są prasy ślimakowe do rzepaku?

Prasy ślimakowe do rzepaku to maszyny rolnicze stosowane w procesie produkcji oleju rzepakowego. Umożliwiają mechaniczne tłoczenie oleju z nasion rzepaku,...

W jakim celu wykonuje się rekultywację gruntów?

W jakim celu wykonuje się rekultywację gruntów?

W dzisiejszych czasach, zwiększenie produkcji rolnej oraz przemysłowej przyczynia się do nieodwracalnego uszkodzenia gruntów. W efekcie, poziom degradacji gleby oraz...

Zimowy przegląd opryskiwacza – o czym pamiętać?

Zimowy przegląd opryskiwacza – o czym pamiętać?

Pompa nazywana sercem opryskiwacza odpowiedzialna jest za dostarczanie właściwej ilości cieczy do zasilania rozpylaczy, mieszadła i innych odbiorników. Jej właściwe...

Back to Top