Pożyczka bez BIK – czy to możliwe?

Pożyczka bez BIK – czy to możliwe?

W naszym życiu mogą zaistnieć różne sytuacje, które będą od nas wymagały znalezienia korzystnego rozwiązania. Dotyczy to zwłaszcza okoliczności, w których konieczne będzie zdobycie dodatkowej sumy pieniędzy – może to być nagła awaria samochodu czy niespodziewany, ale konieczny remont w domu. Niestety procedura uzyskania pożyczki w banku może trwać bardzo długo, a nie mamy gwarancji, że decyzja będzie pozytywna. Alternatywą może być pożyczka bez BIK.

Czym jest BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, u wielu osób budzi skrajny niepokój, a zupełnie niepotrzebne. Jest to po prostu instytucja, która gromadzi wszelkie informacje dotyczące historii kredytowej, i to zarówno podmiotów indywidualnych, jak i rolników czy przedsiębiorców. BIK powstało w 1997 roku za sprawą banków i Związku Banków Polskich. Jeśli korzystasz ze wsparcia kredytowego, w każdej chwili możesz sprawdzić swoje dane w bazie.

Jak wiadomo, żeby bank wyraził zgodę na udzielenie nam kredytu czy pożyczki, konieczne jest złożenie wszystkich niezbędnych dokumentów. By sprawdzić, czy jesteśmy osobami wiarygodnymi, wybrana placówka dokładnie sprawdzi naszą historię kredytową. Nie ma przy tym żadnych powodów do obaw. Odnotowanie w Biurze Informacji Kredytowej dotychczasowych zadłużeń może wręcz pozytywnie wpłynąć na to, czy uzyskamy kolejne finansowanie. Za sprawą raportu BIK jesteśmy w stanie wykazać, że jak do tej pory spłacaliśmy swoje długi bez zbędnych problemów, wobec czego bank będzie skłonny nam zaufać.

Pożyczka bez BIK – gdzie jej szukać?

Niestety może się zdarzyć, że nasza historia kredytowa nie stawia nas w najlepszym świetle. Przykładowo możemy mieć aktualne zobowiązania finansowe, które bank potraktuje jako zbyt duże obciążenie, by wierzyć, że będziemy w stanie udźwignąć kolejne zadłużenie. W takim przypadku istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie otrzymamy nowej pożyczki.

Czy w takim wypadku musimy się pogodzić z faktem, że nie uda nam się otrzymać pomocy finansowej? Niezupełnie. Pamiętajmy o tym, że poza bankami istnieją także inne instytucje, które oferują pożyczki. Tutaj nietrudno jest znaleźć ofertę, która oferuje odpowiednie wsparcie bez konieczności weryfikowania danych w BIK. W ten sposób uzyskamy dodatkowy zastrzyk gotówki, który może nam być w danym momencie potrzebny.

Jak mieć jednak pewność, że firma, z której usług planujemy skorzystać, jest godna zaufania? Pamiętajmy, że instytucje pozabankowe również podlegają polskiemu prawu – nie są to zatem przypadkowe placówki, które działają w sposób nielegalny. Ponieważ jednak rynek rozwija się pod tym względem bardzo prężnie, w żadnym wypadku nie należy składać wniosku o pożyczkę w pierwszej napotkanej firmie. Zamiast tego dobrze zapoznać się z podstawowymi informacjami na jej temat, takimi jak czas działania, przeprowadzane procedury czy doświadczenie zatrudnionych tam pracowników. Oprócz tego zdecydowanie warto sprawdzić opinie na temat danej instytucji, a nawet popytać wśród znajomych lub rodziny, czy mają do polecenia konkretną firmę, z której usług korzystali i byli z nich w pełni usatysfakcjonowani.

O tym, jak uzyskać pożyczkę bez BIK i na czym to polega, możesz przeczytać tutaj:  https://gliwiceonline.pl/20201209335323/pozyczka-w-15-minut-bez-bik.

You may also like

Studia w Poznaniu – na jakie kierunki warto postawić?

Studia w Poznaniu – na jakie kierunki warto postawić?

W tym roku musisz wybrać kierunek studiów? Nie wiesz jakie studia wybrać? Zastanawiasz się, jakie studia wybrać, aby potem dobrze...

Czy warto jest zgłosić upadłość konsumencką?

Czy warto jest zgłosić upadłość konsumencką?

Niestety, w dzisiejszym świecie ciężko jest poradzić sobie bez żadnych kredytów. Wizyta w banku czy innej instytucji finansowej może okazać...

Pożyczka a kredyt – czym się różnią?

Pożyczka a kredyt – czym się różnią?

Często używamy zamiennie terminów pożyczka i kredyt, nieświadomi występujących między nimi różnic. Podstawą do definiowania tych propozycji wsparcia finansowego jest...

Skąd zdobyć pieniądze na własny biznes?

Skąd zdobyć pieniądze na własny biznes?

Otwarcie własnej firmy to ogromne wyzwanie. Analiza rynku, stworzenie biznesplanu, obmyślenie całej strategii wiążą się z dużą dawką stresu, nieprzespanych...

Back to Top