Od czego zacząć przygodę z grą w baseball?

Od czego zacząć przygodę z grą w baseball?

Baseball to bardzo piękny sport, choć jeszcze mało popularny w Europie. Będąc zawodowym zawodnikiem najlepszej ligi świata MLB można zarabiać ogromne pieniądze, chociaż trzeba sobie powiedzieć, że grono wybrańców, które będzie miało taką okazję jest bardzo małe. Każda amatorska forma uprawiania sportu jest ważna i jeżeli złapałeś bakcyla na grę w baseball, to pozostaje tylko zadbać o odpowiedni strój i znajomość zasad. Jak można zacząć swoją przygodę z baseballem? Gdzie kupić odpowiedni sprzęt? Mamy przygotowanych parę wskazówek i zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Znajomość zasad gry

Zdecydowana większość ludzi w Polsce zna zasady większości sportów, przynajmniej w stopniu wystarczającym i pozwalającym na jego zrozumienie. Z baseballem jest trochę inaczej, ponieważ jest to gra, której praktycznie możemy zobaczyć na ekranach telewizorów.

Sama gra wbrew pozorom nie należy do najtrudniejszych, ponieważ na przeciw siebie stają 2 drużyny, które co rusz zamieniają się rolami – raz jedna atakuje, a następnie druga. Mecz baseballowy składa się z 9 inningów i bardzo często mecze trwają po kilka godzin, lecz dynamika gry jest naprawdę wysoka, a mały piaszczysty teren na którym rozgrywa się spotkanie, jest wycinkiem koła o 90 stopniach. W dużym skrócie, gra polega na tym, że jedna drużyna atakuje, druga broni i przez jedną rundę – miotacz wyrzuca piłkę, którą pałkarz z drużyny przeciwnej musi trafić. Każda drużyna składa się z 9 zawodników, przy czym każdy z nich jest dopasowany do określonej pozycji: pierwszobazowy, drugobazowy, trzeciobazowy itd.

Trzeba dodać, że łapacz stoi za pałkarzem i tylko czeka na złapanie piłki. Głównym zadaniem pałkarza jest dostać się na bazę, a zadaniem miotacza jest wyeliminowanie go z gry poprzez mocny rzut, którego pałkarz nie zdąży odbić. Jeżeli dostanie się on na bazę, to jest nazywany biegaczem i w dużym skrócie, jeżeli zdobędzie wszystkie trzy bazy i bezpiecznie dotrze do tej domowej, to drużyna zdobywa punkt.

Wyposażenie w strój do baseballa

Jeżeli znasz już zasady gry, to kolejnym etapem, przez jest konieczny do grania w baseball jest strój. Każdy kto choć raz oglądał mecz baseballowy, to wie, że strój zawodników bardzo się różni między sobą, ponieważ gracze w zależności od pozycji noszą na sobie coś innego. O ile miotacz czy pałkarz jest najbardziej efektownie ubranym zawodnikiem, ponieważ posiada czapeczkę, która jest znana jako „bejsbolówka”, to każdy z zawodników posiada rękawicę, która w zależności od pozycji. Mamy 3 typy rękawic:

  • rękawice polowe
  • rękawica pierwszorazowego
  • rękawica łapacza

Łapacz jest graczem, którego strój wygląda trochę inaczej, ponieważ jest on wyposażony w maskę z kratką na przedzie, która chroni go przed urazem. Dodatkowo na jego ciele znajdują się ochraniacze na klatkę piersiową, nakolanniki oraz rękawica, w która ma złapać piłkę.

Na samym początku pojawia się wiele pytań dotyczących tego, gdzie zakupić strój i czy warto z niego korzystać. Przede wszystkim odpowiedni strój daje bezpieczeństwo na boisku, a amatorska forma uprawiania sportu powinna być bezpieczna, chociaż niepozbawiona zdrowej rywalizacji. Na początku warto zakupić zestaw do baseballa, dzięki któremu będziesz mógł rozpocząć swoją przygodę z tym pięknym sportem. Taki zestaw charakteryzuje niedroga cena i przede wszystkim podstawowe wyposażenie daje ogromny komfort gry.

Mamy nadzieję, że skorzystasz z naszych porad i taki zestaw do baseballa będzie pięknym początkiem z tym sportem. Co prawda Polacy nie mają wielkich tradycji w tym sporcie, ale może Ty będziesz pierwszy…

You may also like

Dlaczego warto wybierać produkty ekologiczne?

Dlaczego warto wybierać produkty ekologiczne?

Produkty ekologiczne coraz śmielej wkradają się do świadomości konsumenckiej. Coraz więcej osób chętnie po nie sięga i bardzo dobrze. Nie...

W jaki sposób przyspieszyć metabolizm?

W jaki sposób przyspieszyć metabolizm?

Sezon plażowy powoli się zbliża. Oznacza to, że wiele osób zaczyna także dbać o swoje ciało, aby zdążyć do lata....

Koronawirus SARS-COV-2 – niezbędne informacje

Koronawirus SARS-COV-2 – niezbędne informacje

W grudniu ubiegłego roku zaczęły napływać do nas niepokojące wieści z Chin. Pojawił się tam niezwykle agresywny wirus, który wywoływał...

Jaką rolę w organizmie pełni trypsyna?

Jaką rolę w organizmie pełni trypsyna?

Trypsyna to enzym trawienny trzustki, a ściślej mówiąc soku trzustkowego. Enzymy to mikroskopijne biomolekuły, które przyczyniają się do łatwiejszego zachodzenia...

Back to Top