Kilka powodów, dla których warto postawić na karmę monoblokową dla psa

Kilka powodów, dla których warto postawić na karmę monoblokową dla psa

Karma monoproteinwa występuje w postaci karmy mokrej czyli puszek i saszetek, które zawierają tylko jeden rodzaj mięsa i jelit. Czy jest ona lepsza dla naszych psów niż zwykła mokra karma? 

Kupując karmę dla naszych zwierząt często czytamy na opakowaniach „ z kurczakiem” czy „z łososiem”. W rzeczywistości nie oznacza to jednak ,że w środku znajdziemy tylko kurczaka lub łososia, a wiele składników, w tym przynajmniej dwa źródła białka. W przypadku produktów jednobiałkowych, ich receptura zapewnia, że zawierają one tylko jeden rodzaj mięsa lub ryb z dodatkiem wyłącznie suplementów witamin, soli mineralnych lub aminokwasów. Dzięki temu pokarm monobiałkowy dla psów, jest proponowany pupilom z alergiami lub nietolerancjami pokarmowymi.

Po pierwsze, jedzenie jednobiałkowe serwowane psom nieobciążonym alergią pokarmową, zmniejsza ryzyko nabycia alergii lub nietolerancji. W tym wypadku jedzenie jednobiałkowe stanowi profilaktykę. W wypadku psów z alergią, jest doskonała alternatywą chroniąca czworonoga przed konsekwencjami jedzenia składników uczulających.

Psy kochają ten smak!

Karmę monoproteinową dla psów uwielbiają nawet wybredne psy lub te o mniejszym apetycie. Wystarczy znaleźć rodzaj mięsa, które pies polubi najbardziej. Dzięki tej karmie dostarczamy wystarczającą ilość zdrowych i zbilansowanych składników odżywczych dla psów jedzących karmę gotową.

Nawet wrażliwe żołądki są zadowolone

Niektóre psy rodzą się z wrażliwym układem trawiennym, inne nabywają tej cechy w ciągu życia. Dla tego typu psów dieta monoproteinowa jest wręcz zbawienna. Dzięki zawartości wyłącznie mięsa i jelit jest to pokarm naturalny dla psów, który nie stanowi niepotrzebnego obciążenia dla ich organizmu.

Jak działa karma monbiałkowa dla psów?

Karma monobiałkowa dla psa, to rodzaj pożywienia, którego działania należy skonsultować z lekarzem weterynarii. Po zakupie suchej i mokrej karmy jednobiałkowej dla psa należy ją podawać przez co najmniej dwa miesiące, kategorycznie wykluczając jakiekolwiek inne źródło pożywienia. Po upływie dwóch miesięcy weterynarz będzie mógł ocenić reakcję zwierzęcia na zmianę pokarmu. Jeśli już za pierwszym razem znaleźliśmy odpowiednią karmę, stan alergiczny u zwierzęcia powinien ustąpić w ciągu jednego lub dwóch tygodni. Jeśli natomiast sytuacja się nie poprawi, będziemy musieli zmienić rodzaj karmy, eksperymentując z innym rodzajem karmy jednobiałkowej, aż skutecznie wyeliminujemy składnik wywołujący nietolerancję u naszego zwierzęcia.

You may also like

Czarowanie smakiem – sekrety wędzenia na zimno i gorąco

Czarowanie smakiem – sekrety wędzenia na zimno i gorąco

Wędzenie potraw to sztuka, która przenosi naszą kuchnię na zupełnie nowy poziom smakowy, otwierając drzwi do kulinarnej eksploracji.

Jak wybrać idealną suszarkę do włosów?

Jak wybrać idealną suszarkę do włosów?

Wybór odpowiedniej suszarki do włosów może być trudniejszy, niż się wydaje. Istnieje wiele rodzajów suszarek, które różnią się między sobą...

Wybór i odpowiednia konserwacja kosiarki!

Wybór i odpowiednia konserwacja kosiarki!

Wybór perfekcyjnej kosiarki do pielęgnacji naszego ogrodu może okazać się skomplikowany. Dzieje się tak, ponieważ nie do końca jesteśmy pewni...

Zasiłki dla rolników na kwarantannie

Zasiłki dla rolników na kwarantannie

Pandemia koronawirusa dotyka nie tylko wielkie miasta, ale także wsie, gdzie może to być szczególnie odczuwalne po jej ustaniu. W...

Back to Top