Ciepła ramka w szybach zespolonych gwarancją długotrwałego zadowolenia

Ciepła ramka w szybach zespolonych gwarancją długotrwałego zadowolenia

Poszukując nowoczesnych i wysokiej jakości okien często stajemy przed trudnym wyborem: które okno cechuje się najlepszymi właściwościami, jest trwałe, estetycznie się prezentuje, a jednocześnie utrzymuje odpowiednią temperaturę wnętrz przez długie lata? Producenci wiedzą, że okna wyposażone w ciepłe szyby zespolone to istotny czynnik w procesie podejmowania decyzji. Szyby zespolone wykonane z wykorzystaniem wysokiej jakości ciepłej ramki, dzięki której okna znacznie zyskują na jakości, są energooszczędne, a dodatkowo znakomicie się prezentują od strony wizualnej. Co istotne, produkcja szyb zespolonych z ciepłą ramką może odbywać się w pełni zautomatyzowany sposób.

Szczególną cechą systemu ciepłej ramki jest materiał, z jakiego wykonany jest dystans pomiędzy szybami. Szczeliwo Ködispace 4SG opracowane przez firmę H.B. Fuller | Kömmerling umożliwia produkcję szyb zespolonych bez użycia zwykłych elementów dystansowych wykonanych z profili metalowych lub tworzyw sztucznych. Wyjątkowe właściwości tego innowacyjnego materiału uszczelniającego gwarantują utrzymanie parametrów w zakresie wydajności energetycznej, a także trwałości i estetyki okien zarówno tuż po ich wykonaniu, jak i przez długie lata eksploatacji.

Zalety zautomatyzowanej produkcji Ködispace 4SG

Przy produkcji szyb zespolonych wykorzystuje się w dużej mierze nowoczesne roboty. Uprzednio podgrzane szczeliwo umieszczane jest bezpośrednio na szybach, a sterowanie komputerowe oraz kontrola optyczna zapewniają precyzyjne nakładanie masy z dokładnością do 1/10 milimetra, w ramach jednego płynnego ruchu wzdłuż całej krawędzi szkła. Prosta aplikacja i plastyczny materiał gwarantują, że szerokość przestrzeni międzyszybowej można dowolnie regulować. Wysoka precyzja mechaniczna i zmienne dostosowanie szerokości szczeliwa do grubości szkła sprawiają, że w gotowym produkcie nie występują odchylenia grubości. Co ważne, kształt i rozmiar szyb nie mają wpływu na produkcję okien z użyciem nowoczesnego szczeliwa, przez co uzyskiwany jest wysoki poziom elastyczności produkcji bez względu na profil okna.

Wytwarzanie szyb zespolonych z użyciem szczeliwa Ködispace 4SG jest znacznie szybsze niż w przypadku tradycyjnych metod produkcji, co wynika nie tylko z wysokiego stopnia automatyzacji całego procesu, ale i możliwości rezygnacji z określonych etapów technologicznych. Z uwagi na swój skład szczeliwo pełni jednocześnie funkcję elementu dystansowego (ramki dystansowej), osuszacza (sita molekularnego), jak i uszczelnienia pierwotnego (butylu). Trzy etapy, do niedawna realizowane w sposób częściowo ręczny, zostały zastąpione przez jedną operację wykonywaną w sposób automatyczny. Zapewnia to producentom szyb zespolonych oszczędności kosztów magazynowania oraz częściowo rozwiązuje problemy związane z brakiem wykwalifikowanych pracowników.

Jako uzupełnienie szczeliwa Ködispace 4SG firma H. B. Fuller | Kömmerling oferuje dodatkowo dostosowane materiałowo uszczelnienie wtórne, które także nadaje się do aplikacji automatycznej, jak również kleje przeznaczone do wklejenia szyb w okno, co pozwala uniknąć ewentualnych reklamacji jakościowych.

Wyższa jakość dzięki lepszej ciepłej ramce

System ciepłej ramki opracowany przez H.B. Fuller | Kömmerling sprawia, że szyby zespolone są wyjątkowo szczelne i niezwykle trwałe, stale utrzymując izolującą warstwę gazu w przestrzeni międzyszybowej. Utrzymywana przez wiele dziesięcioleci, warstwa ta gwarantuje trwałość efektywności energetycznej okien, a to z kolei zapewnia użytkownikowi oszczędności związane z niższymi kosztami ogrzewania, mniejszym zawilgoceniem, a tym samym mniejszym ryzykiem pojawienia się pleśni. W efekcie pojawia się większy komfort przebywania we wnętrzach, wygoda mieszkania, a także ograniczenie wpływu na środowisko.

Wysokiej jakości szyby zespolone to nie tylko atrakcyjne właściwości techniczne, ale i zalety estetyczne. Matowa czerń ciepłej ramki firmy H.B. Fuller | Kömmerling odbija kolor ramy okna, przez co optycznie niweluje nieatrakcyjną przestrzeń międzyszybową. Dzięki precyzji nakładania elementów dystansowych w szybach potrójnych nie tylko unikamy przesunięcia ramek względem siebie, ale i umożliwiamy produkcję dowolnego kształtu i rozmiaru okna. System ciepłej ramki umożliwia ponadto wykorzystanie wszystkich pozostałych właściwości szyb zespolonych, takich jak izolacja akustyczna, ochrona przeciwpożarowa, czy zastosowanie szprosów.

You may also like

Czarowanie smakiem – sekrety wędzenia na zimno i gorąco

Czarowanie smakiem – sekrety wędzenia na zimno i gorąco

Wędzenie potraw to sztuka, która przenosi naszą kuchnię na zupełnie nowy poziom smakowy, otwierając drzwi do kulinarnej eksploracji.

Jak wybrać idealną suszarkę do włosów?

Jak wybrać idealną suszarkę do włosów?

Wybór odpowiedniej suszarki do włosów może być trudniejszy, niż się wydaje. Istnieje wiele rodzajów suszarek, które różnią się między sobą...

Wybór i odpowiednia konserwacja kosiarki!

Wybór i odpowiednia konserwacja kosiarki!

Wybór perfekcyjnej kosiarki do pielęgnacji naszego ogrodu może okazać się skomplikowany. Dzieje się tak, ponieważ nie do końca jesteśmy pewni...

Kilka powodów, dla których warto postawić na karmę monoblokową dla psa

Kilka powodów, dla których warto postawić na karmę monoblokową dla psa

Karma monoproteinwa występuje w postaci karmy mokrej czyli puszek i saszetek, które zawierają tylko jeden rodzaj mięsa i jelit. Czy jest ona lepsza dla naszych psów niż...

Back to Top