Różnego rodzaju dojarki to urządzenia powszechnie wykorzystywane w gospodarstwach i hodowlach bydła. Dzięki nim można w zautomatyzowany i o wiele bardziej wydajny sposób pozyskiwać mleko od krów. Dojarkę należy kupić jeśli to możliwe u godnego zaufania producenta.
Czym są dojarki przewodowe?
Wykorzystanie dojarek ułatwia kwestię dojenia. Ręczne dojenie w dużej hodowli byłoby ogromną stratą czasu, więc się go nie praktykuje. Nowoczesne dojarki przewodowe stanowią instalacje wymagające właściwego montażu i późniejszego serwisowania. Dzięki temu mogą sprawnie działać przez wiele lat.
Zakup dojarki przewodowej jest podstawą w każdym większym gospodarstwie lub zakładzie produkcyjnym. Urządzenia montuje się sprawnie i szybko przy posiadaniu doświadczenia. Aparat udojowy powoli wypełnia zbiornik do mleka dzięki biegnącym z obory rurom. Wszystko utrzymane jest w sterylnej czystości.
Części do dojarki – skąd je brać?
Kupując dojarkę przewodową u znanego producenta, jakim jest np. firma Rymek, można bez problemu uzyskać urządzenie działające bezawaryjnie przez lata. Warto jednak wiedzieć, jak pozyskać części i jakie elementy dojarki mogą po pewnym czasie się zużywać. Niektóre wymienia się z przyczyn higienicznych.
Części powinny być tej same firmy, od jakiej pochodzi całe urządzenie. Pompa do dojarki czy kubki udojowe to tylko jedne z elementów, które czasami należy wymienić z uwagi na jakość pozyskiwanego mleka. Wszystkie można kupić stacjonarnie lub przez internet. Warto zwrócić się o wymianę do tej samej firmy.
Dojarka rurociągowa – czy warto z niej korzystać?
Dojarki przewodowe są z powodzeniem wykorzystywane w wielu hodowlach. Gwarantują łatwe dojenie i bezpośrednie przesyłanie uzyskanego mleka do zbiorników, zlokalizowanych poza oborą. Wszystko odbywa się automatycznie. Rurociągi uniemożliwiają zanieczyszczenie mleka drobnoustrojami.
Podsumowując, warto zdecydować się na dojarki przewodowe z uwagi na ich prostą zasadę działania i dużą wydajność. Te urządzenia są powszechne w hodowlach i zakładach produkcyjnych.